Piotr Matysiak
Na marginesach życia. Zapiski kuratora sądowego

Manufacturer Matysiak Piotr

To pierwsza publikacja, ukazująca pracę kuratora sądowego i prawdziwą twarz polskiej patologii.
Sales price 34,90 zł
Sales price without tax 33,24 zł
Discount

Preloader

"Na marginesach życia" to zapis wyprawy przez kraj, który istnieje, choć wolelibyśmy o tym nie wiedzieć. To Polska klasy B upchnięta gdzieś w centrum Europy, majacząca jednocześnie na jej dalekich obrzeżach.

„Taplam się w ludzkim bagnie. W ekskrementach ludzkiego życia. W gnoju. W patologii. W ludzkim syfie. Codziennie bywam na marginesie życia. Jestem księdzem. Powiernikiem. Katem. Osobą znienawidzoną i jedyną szansą wielu. Jestem kuratorem sądowym, zawodowym, do spraw rodzinnych i nieletnich” – mówi o sobie bohater opowiadanych historii. Zmagając się z codzienną pracą kuratora sądowego, próbuje pomóc ludziom, którzy często pomóc sobie nie pozwalają.

Książka to zbiór literackich minireportaży, gdzie klasyczny sposób opowiadania został zastąpiony migawkową oryginalną narracją. Nietuzinkowe ujęcie tematu, celne spostrzeżenia i cięty język narracji czynią z książki wyjątkową propozycję z pogranicza literatury i reportażu.

To pierwsza taka publikacja, ukazująca pracę kuratora sądowego i prawdziwą twarz polskiej patologii.

Książka powstała na podstawie bloga "Na marginesie życia", który zwyciężył w konkursie na Blog Roku 2012 w kategorii „Polityka i Społeczeństwo”. Organizatorem konkursu jest Onet.pl.

ISBN 978-83-63919-10-8
Format 130 x 215 mm, oprawa miękka, klejona
Premiera 12 marca 2014 r.

Wersja elektroniczna książki do nabycia w księgarniach: ibuk.pl, lideria.pl, ravelo.pl, zinamon.pl, inbook.pl, bezokladki.pl, bookmaster.pl, bookseller.pl. Rekomendacje:
blog Małgorzaty Piekarskiej
blog Nie teraz - właśnie czytam
blog Aleksandrowe Myśli
blog Agata czyta
Cudowyny świat książek, fanpage Bernadety Łagodzic-Mielnik