Rafał Piechocki
Śladami smoGa wawelskiego

Manufacturer Rafał Piechocki

Śladami smoGa wawelskiego. Rymowanki z Wielkopolski o stolicy Małopolski” to pozycja skierowana w pierwszej kolejności do uczniów szkół podstawowych, którzy na zajęciach w szkole omawiają zagadnienia związane z zanieczyszczeniem środowiska i towarzyszącym mu smogiem.
Sales price 18,90 zł
Sales price without tax 18,00 zł
Discount

on-order.gif
Preloader

"Śladami smoGa wawelskiego. Rymowanki z Wielkopolski o stolicy Małopolski" to pozycja skierowana w pierwszej kolejności do dzieci i młodszych nastolatków (uczniów klas IV-VI). Zebrane w niej wierszyki mogą stać się doskonałym materiałem dydaktycznym na zajęciach języka polskiego, podczas których uczniowie, w ramach kształcenia literackiego i kulturowego, zapoznają się z legendą jako jednym z gatunków literackich.

 Podjęta w rymowankach tematyka bardzo dobrze wkomponuje się również wszędzie tam, gdzie na zajęciach szkolnych omawiane są zagadnienia związane z zanieczyszczeniem środowiska i towarzyszącym mu smogiem.

 Każdej rymowance towarzyszy piękna akwarelowa ilustracja autorstwa Klaudii Zabłockiej, przedstawiająca znane miejsca w Krakowie. Na końcu książeczki zamieszczone zostały ćwiczenia i aktywności, dzięki którym młody czytelnik poszerzy swoją wiedzę na temat smogu i Krakowa.

 Ze względu na swój przewodnikowy charakter „Rymowanki z Wielkopolski” będą również ciekawą lekturą dla dorosłych oraz wszystkich tych, którzy chcą zwiedzić Kraków i jego najbardziej znane atrakcje turystyczne w nieco inny sposób, czyli ze smoGiem wawelskim w ręku.

 
Premiera - 10.02.2018 r.
Format 140 x 200 mm, objętość 36 ss., oprawa miękka, klejona, szyta nićmi.
ISBN -978-83-63919-25-2

 

Fragment książki

Recenzja prof. UJ Marii Kłańskiej

pdf icon

 

Scenariusze lekcji dla klas V SP - Elżbieta Ryznar (SP nr 4 Wieliczka)

 pdf icon

 Scenariusze lekcji dla klas V SP - Krystyna Kazimierczak (SP nr 1 Konin)

pdf icon