Aleksander Ostanin
Metody optymalizacji z MATLAB. Ćwiczenia laboratoryjne

Manufacturer Ostanin Aleksander

Celem niniejszej książki jest pokazanie szerokich możliwości wykorzystania programu MATLAB do rozwiązania zagadnień praktycznej optymalizacji.
Sales price 39,90 zł
Sales price without tax 38,00 zł
Discount

Preloader

Celem niniejszej książki jest pokazanie szerokich możliwości wykorzystania programu MATLAB do rozwiązania zagadnień praktycznej optymalizacji.
W książce omówiono ćwiczenia laboratoryjne do dwanastu tematów obejmujących zarówno tradycyjne zagadnienia, jak i nowoczesne problemy optymalizacji. Każdy z tych tematów zawiera elementy teorii oraz zestaw zadań laboratoryjnych wraz z komentarzami.
W skład ćwiczeń laboratoryjnych wchodzi rozwiązywanie zadań z użyciem uniwersalnego języka programowania wysokiego poziomu MATLAB.
Książka przeznaczona jest dla wszystkich, którzy w swojej pracy naukowej czy dydaktycznej, potrzebują łatwego narzędzia do obliczeń optymalizacyjnych i do efektywnej prezentacji wyników.
Adresuje się ją również do studentów różnych wydziałów wyższych szkół technicznych i ekonomicznych, inżynierów oraz pracowników naukowych, którzy w swojej praktyce spotykają się z zagadnieniami optymalizacji.
Niniejsza książka różni się od innych tego rodzaju opracowań tym, że położono w niej nacisk na komputerową implementację metod i algorytmów optymalizacji.
Niektóre publikacje obejmują węższy zakres metod i algorytmów optymalizacji, i nieraz, z uwagi na rok ich wydania oraz opracowanie za granicą, nie są dostępne i znane szerszemu gronu czytelników w Polsce.
Książka zatem wypełnia lukę w literaturze naukowo-technicznej i dydaktycznej, bardzo ważną z punktu widzenia praktycznych zastosowań nowoczesnych metod optymalizacji z MATLAB.

O autorze:
Prof. dr hab. inż. Aleksander Ostanin zajmuje się pracą naukową i dydaktyczną na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej.
Obszar zainteresowań Autora to m.in. komputerowe metody analizy, modelowania, sterowania i optymalizowanego projektowania procesów i obiektów dynamicznych z wykorzystaniem programu MATLAB.
Jest autorem kilkuset publikacji krajowych i zagranicznych.

Premiera 15 grudnia 2009 r.
ISBN 978-83-89529-63-3
Format 160 x 230 mm, ss. 208, oprawa miękka