Addo Stuur
WINDOWS 95 DLA DZIECI. KROK PO KROKU

Manufacturer Stuur Addo

Książka przeznaczona jest dla tych, którzy znają już poprzednie wersje systemu Windows, ale chcieliby poznać aktualne jego możliwości, a także dla osób, które stykają się z Windows po raz pierwszy.
Sales price 47,00 zł
Sales price without tax 44,76 zł
Discount

Preloader

ISBN 83-86969-47-4, stron 272, oprawa miękka, foliowana, wymiary 166x240 mm.

Książka z dyskietką. Książka przeznaczona jest dla tych, którzy znają już poprzednie wersje systemu Windows, ale chcieliby poznać aktualne jego możliwości, a także dla osób, które stykają się z Windows po raz pierwszy.

Autor napisał tę książkę przede wszystkim dla dzieci. Już 9-latkowie mogą pracować z nią samodzielnie, bez profesjonalnej pomocy. Nauczą się rysować w programie graficznym Paintbrush, u żywać edytora tekstu WordPad, łączyć swoje opowiadania z własnymi ilustracjami, przenosić tabelki i rysunki z innych programów, dokonywać kombinacji tekstów i grafiki komputerowej. Tych wszystkich czynności Addo Stuur uczy krokpo kroku, poprzez liczne ćwiczenia, prosto formułowane polecenia oraz obrazkowe wskazówki. Książka ma też dodatkowy walor – mogą się z niej uczyć równocześnie i dzieci, i rodzice, wszyscy ci, dla których komputery stają się niezbędnym elementem życia. Może to też być podręcznik metodyczny dla nauczycieli, którzy chcieliby wprowadzić w świat komputerów jak najmłodsze dzieci.
Do książki dołączona została dyskietka, na której znajduje się program Album. Zawiera on teksty do ćwiczeń oraz wiele rysunków, postaci komiksowych i map geograficznych. Dzięki programowi Album można te rysunki w wygodny i łatwy sposób przeglądać i wstawiać do samodzielnie tworzonych prac.

Addo Stuur jest znanym i cenionym na świecie holenderskim autorem książek wprowadzających do świata komputerów. Jego prace przetłumaczono na wiele języków. W Polsce ukazały się już:

- Windows dla dzieci
- Więcej Windows dla dzieci
- Podręcznik majsterkowicza Windows 3.1 dla dzieci

Książka przeznaczona jest dla:
- dzieci od lat 9,
- rodziców,
- nauczycieli,
- wszystkich początkujących użytkowników komputerów.